Hledat zaměstnání
Hlavní strana / Volná místa / Mladá Boleslav / Odborný/vrchní referent - poradce IPS v projektu Podpora informačních a poradenských středisek

Odborný/vrchní referent - poradce IPS v projektu Podpora informačních a poradenských středisek

Úřad práce České republiky nabízí volné pracovní místo v oboru administrativy na pozici Odborný/vrchní referent - poradce IPS v projektu Podpora informačních a poradenských středisek. Práce na plný úvazek s pružnou pracovní dobou. Pracovní poměr na dobu určitou do 31.12.2022 s ohodnocením 19 730 Kč/měsíc. Minimální požadované vzdělání je ÚSV s maturitou. Místem pracoviště je Úřad práce České Republiky - Kontaktní pracoviště Mladá Boleslav, okres Mladá Boleslav. Nástup možný od 1.3.2022. Další informace Vám poskytne Ing. Pavel Krpálek.

Zaměstnavatel: Úřad práce České republiky
Místo výkonu práce: Mladá Boleslav
Platové ohodnocení: 19 730 Kč / měsíc
Typ pracovního vztahu: Práce na plný úvazek
Pracovní poměr: 1.3.2022 – 31.12.2022
Typ smluvního vztahu: Pracovní smlouva

Poznámka zaměstnavatele

Místem výkonu služby je Mladá Boleslav.

Služba na tomto služebním místě bude vykonávána ve služebním poměru na dobu určitou a to do 31. prosince 2022 po dobu realizace projektu „Podpora informačních a poradenských středisek Úřadu práce ČR“ s reg. č. CZ 03.1.54/0.0./0.0/15_011/0004218. Předpokládaným dnem nástupu na služební místo je 1. března 2022

Služební místo je zařazeno podle Přílohy č. 1 k zákonu o státní službě do 9. platové třídy.

Hlavní popis činnosti vykonávané na služebním místě:
Zabezpečuje specifické skupinové poradenské aktivity pro uchazeče, zájemce a distanční kariérové poradenství, které je nedílnou součástí jeho práce. Realizuje skupinové poradenství pro třídní kolektivy základních, středních škol, VOŠ a VŠ v regionu, individuální kariérové poradenství pro uchazeče, zájemce a veřejnost, spolupráci s pedagogy, výchovnými poradci a dalšími partnery. Zajišťuje, zpracovává a poskytuje komplexní informace z oblasti přípravy na povolání, informuje o formách studia, přijímacích a studijních podmínkách, o profilu a uplatnění absolventa vzhledem k požadavkům trhu práce. Získává, zpracovává a poskytuje informace o zájmu a naplněnosti jednotlivých typů vzdělávacích zařízení. Poskytuje informace o dalších vzdělávacích možnostech, rekvalifikacích. Poskytuje informace o jednotlivých povoláních, o jejich obsahu, požadavcích, vyhlídkách vzhledem k vývoji na trhu práce, o možnostech dalšího vzdělávání. Statisticky sleduje, ve spolupráci s odd. trhu práce Úřadu práce ČR, profesní strukturu absolventů škol a jejich možnosti pracovního uplatnění v regionu. Spolupracuje na burzách vzdělávacích příležitostí pro mládež, pořádá besedy a konzultace o volbě povolání s rodiči a žáky na školách. Poskytuje individuální a skupinové profesní poradenství podle zájmu.
Zprostředkuje odborné psychologické poradenství pro volbu povolání, případně další odborné poradenství podle potřeb, zájmu a regionálních možností. Zprostředkuje spolupráci s odbornými pracovníky ostatních oddělení Úřadu práce ČR podle povahy problému. Poskytuje individuální poradenství cílové skupině nezaměstnaných i zaměstnaných klientů se zaměřením na řešení situace nezaměstnanosti a na prevenci nezaměstnanosti v oblasti volby či změny povolání, včetně volby vhodné rekvalifikace, a to na základě předchozích pracovních zkušeností, dosaženého vzdělání a požadavků trhu práce. Provádí základní kariérovou diagnostiku zaměřenou na identifikaci pracovního a studijního potenciálu, sebepoznání a podporu rozvoje potenciálu jedince. Zabezpečuje skupinové poradenství zaměřené na podporu a rozvoj klíčových kompetencí klienta nezbytných pro uplatnění na trhu práce a pro řízení vlastní kariéry. Vede příslušnou administrativu spojenou s poradenským procesem a jeho zabezpečením.

Posuzovány budou žádosti o přijetí do služebního poměru a zařazení na služební místo nebo žádosti o zařazení na služební místo (dále jen „žádost“) podané ve lhůtě do 18. ledna 2022, tj. v této lhůtě zaslané prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu sídla organizačního útvaru služebního úřadu: Úřad práce ČR, Krajská pobočka v Příbrami, náměstí T. G. Masaryka 145, 261 01 Příbram 1, nebo osobně podané na podatelnu služebního úřadu na výše uvedené adrese. Žádost lze podat rovněž v elektronické podobě s uznávaným elektronickým podpisem na elektronickou adresu služebního úřadu podatelna.pb@uradprace.cz nebo prostřednictvím veřejné datové sítě do datové schránky ID k7rzpxf. Formulář žádosti tvoří přílohu č. 1 tohoto oznámení uloženou v úvodu textové části výběrového řízení.

První kontakt

Kontaktní osoba: Ing. Pavel Krpálek
E-mail: pavel.krpalek@uradprace.cz

Referenční číslo ÚP: 24077080720
Poslední aktualizace: 10.1.2022

Podobné pracovní nabídky

Úřad práce České republiky – Mladá Boleslav
10.1.2022 · 19 720 Kč
Informace o volných pracovních místech poskytuje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.
Poslední aktualizace dat proběhla dne 16.1.2022.
O webu a kontakty | Ochrana osobních údajů | Souhlas s nastavením osobních údajů